Mayıs 30, 2023

MHP’li Yıldız: Kılıçdaroğlu’nun bekleyen fezlekeleri görüşülerek dokunulmazlıkları kaldırılmalıdır

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, CHP’li Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği ‘Bylock’cu Vekiller ve Siyasi Cinayetler’ iddiaları hakkında açıklama yaptı.

MHP’li Yıldız: Kılıçdaroğlu’nun bekleyen fezlekeleri görüşülerek dokunulmazlıkları kaldırılmalıdır

ByLock kullanılmasının FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmanın somut delili olduğunu aktaran Yıldız, Kılıçdaroğlu’nun iddia ettiği Bylock’cu vekilleri hala Cumhuriyet başsavcılıklarına teslim etmediğini söylerken yine aynı şekilde Kılıçdaroğlu tarafından dillendirilen ‘Siyasi cinayetler başlayacaktır’ iddiası için de başlatılan soruşturma hakkında gayriciddi tavırlar gösterdiğini ifade etti.

Türkiye’nin hukuk devleti olduğunun altını çizen Feti Yıldız, bu suçların faillerinin belirlenmesi için Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlıklarının kaldırılması gerektiği söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız’ın açıklaması ise şöyle;

DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRILMALIDIR

“ByLock kullanılması FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmanın somut delilidir.

Kılıçdaroğlu, kendisinde olduğunu söyledi Bylock’cu vekilleri sitesini bugüne kadar Cumhuriyet başsavcılıklarına teslim etmemiştir.

Korku ve dehşet duygusu yaratmak için söylediği ‘Siyasi cinayetler başlayacaktır’ açıklamaları için başlatılan soruşturmaya gayriciddi cevaplar vermektedir.

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Bu suçların faillerinin belirlenmesi ve gizlenen delillerin açığa çıkarılması için, Kılıçdaroğlu’nun karma komisyonda bekleyen fezlekeleri görüşülerek dokunulmazlıkları kaldırılmalıdır.”