Haziran 7, 2023

Kılıçdaroğlu istismar etti, Devlet Bahçeli çözüm üretti

Dar gelirli vatandaşın ekonomik sıkıntılarını istismar etmeyi gelenek haline getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu sefer de kâğıt toplayıcılarını hedef aldı. Kameralar karşısında “çözüm üreteceğini” söylediği kâğıt toplayıcıları için harekete geçmek yerine, onları istismar etmeyi tercih etti.

Kılıçdaroğlu istismar etti, Devlet Bahçeli çözüm üretti

İşsiz gençleri ve dar gelirli vatandaşlarımızı her fırsatta istismar etmeyi gelenek hâline getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında bu sefer de kâğıt toplayan vatandaşlarımızı diline doladı. Vatandaşların sorunlarına eğilmek ve çözüm bulmak yerine onların içinde bulunduğu durumu siyasi istismar aracı hâline getirdi.

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, “Çalışmak kadar, evine helal ekmek götürmek kadar değerli bir şey yoktur. Herkes çok güzel işlerde çalışmak ister ama bazen insanlar zorunlu olarak belirli alanlarda çalışmayı göze alırlar. Çöplerden kâğıt toplayan gencecik fidan gibi evlatlarımız, kâğıt topluyorlar” ifadelerini kullandı. Daha önce de İstanbul’da kağıt toplayan vatandaşlarımızı ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, onların dertlerine derman olacak adımlar atmak yerine o vatandaşları istismar etmekle yetindi. İstanbul’daki kâğıt toplayıcıları için “Çankaya Belediyesi ön çalışma yapıyor” dedi. Ancak bu sözleri de sadece lafta kaldı. Kameraları ve fotoğrafçıları toplayıp kâğıt toplayan vatandaşlarımızın duygularını sömürmekten başka bir adım atamadı. CHP’li belediyeler ise seyretmekle yetindi.

DEVLET BAHÇELİ ÇÖZÜM ÜRETTİ

Ankara’ya 250 km mesafede bulunan ve okulları olmadığı için çocuklarını okutmakta zorlanan ailelerin seslerini MHP Lideri Devlet Bahçeli duydu. Kendilerinin okuyamadığını ve ailelerinin geçimini sağlamak için yılın belli dönemlerinde İstanbul’a kâğıt toplamaya gittiklerini söyleyen köy ahalisinin tek arzusu aynı kaderi çocuklarının yaşamamasıydı. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin talimatıyla Aksaray’ın Dikmen köyüne okul yapımına başlandı. 16 Temmuz 2010 tarihinde temeli atılan okulun inşaat sürecini MHP Lideri Bahçeli yakından takip etti.

Temel atmak için Dikmen köyüne giden Bahçeli’yi köy halkı büyük bir coşkuyla karşıladı. Hepsinin yüreğinde atan o büyük sevincin tek sebebi hayalini kurdukları okuldu. Çocuklarının kâğıt toplayıcısı değil; doktor, mühendis, öğretmen oldukları günün hayali gözlerinde canlanmıştı. İlk defa köyümüze bir bürokrat geldi diyerek dökmüşlerdi içlerini… 27 Eylül 2011 tarihinde okulun açılışının yapılacağı gün gelip çattığında çocuklar önlüklerini giyerek okul önünde hizaya geçmişler, aileleri ise onlarla beraber sırada yerini almıştı. MHP Lideri Bahçeli’nin okulun açılışında yaptığı konuşma o köy için yeni bir hayatın başlangıcı olmuştu.

Bahçeli, “Dikmen artık geleceğinden endişe etmeyecek. Üstelik Türkiye’nin yarınlarında pay sahibi olacak ve ben de varım diyecek. Aksaray’ın gelişmesine destek verecek. Eğitimin, öğretimin enginliğiyle gelişecek, büyüyecek ve saadet dolu günlere kavuşacak.

Öğretmenlerimizin feyziyle ve fedakârlıklarıyla öğrencilerimizin yüzleri gülecek.

IŞIK TUTACAK

Karanlığa buradan da bir ışık tutulacak. Birlikte yaşamanın sırrına, toplumsallaşmanın güzelliklerine, saygının ayrıcalığına şahit olunacak. Oğuzata İlköğretim Okulu yaktığı meşaleyle gönülleri, vicdanları ve zihinleri aydınlatacak” ifadelerini kullanmıştı.

Bundan 11 yıl önce nüfusunun yüzde 95’inin geçimini kâğıt toplamakla sağladığı Dikmen köyü için artık yeni bir umut kapısı vardı. MHP, istismar etmemiş, kimsenin gururunu incitmemiş ve kâğıt toplayarak geçimini sağlamak zorunda kalan Dikmen köyü için çözüm üretmişti… Üstelik MHP bunu Mecliste 70 sandalyesi bulunduğu ve az sayıda belediyesinin olduğu bir dönemde hayata geçirmişti. CHP ise ana muhalefet partisi olduğu hâlde ve İstanbul, Ankara, İzmir Büyükşehir Belediyelerini kendilerinin yönetmesine rağmen sadece istismar etmekle yetindi.