Haziran 1, 2023

Devlet Bahçeli Bacılar Kurultayı canlı yayınında ‘bölücü kebapçılar’ın kim olduğunu açıkladı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ‘Bölücü kebapçılar’ diyerek kimi kastettiğini açıkladı. Bahçeli, “(HDP) Bir yandan yandaşlarını ölüm oruçlarına mahkum eden, bir yandan kebap yiyen kebapçılardır.” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin Asli Gücü Analar Bacılar Kurultayı”’na katıldı. Grup toplantısında söylediği “Bölücü kebapçılar” tanımlaması hakkında konuşan Bahçeli HDP’yi kastederek “Bir yandan yandaşlarını ölüm oruçlarına mahkum eden, bir yandan kebap yiyen kebapçılardır.” dedi.

Bahçeli konuşmasında terör örgütüne katılanlara dönüş çağrısı yaparak “Bölücü PKK’dan kurtulun, analarınıza koşun, zalimlere oyuncak olmayın. Evinize dönün. Anneleriniz kollarını açmış sizleri bekliyor” dedi.

Diyarbakır annelerinden övgüyle bahseden Bahçeli “Haklı ve cesur bir eylem başlatan anaların sayısı 250’ye yaklaşmıştır. HDP terörist devşirme mekanizmasının ara durağıdır.” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

3 Eylül 2019 tarihinde bir grup ana HDP’nin önünde oturma eylemine başladı. Terör kamplarına zorla götürülen evlatlarını almak için nöbete girmişlerdir. Çocuğun HDP kanalıyla dağa götürüldüğünü söyleyen anne ilk iradeyi göstermiş ve siyasi bölücülerinin yakasından tutan ilk kişi olmuştur.

“HDP’nin kapatılması anaların yüreklerine su serpecektir”

HDP’nin kapatılması anaların yüreklerine su serpecektir. HDP’nin kapatılması anaların ümitlerini yeşertecek, derin bir nefes aldıracaktır. Dökülmüş şehit kanlarının yerde kalmaması için PKK’nın HDP isimli ayağı kırılmalıdır, kapısına da hiçbir maymuncukla açılmayacak bir kilit asılmalıdır.

“HDP/PKK varsa çocuklar, gençler güvende değildir”

Bunlar çocuk kaçakçısıdır. Bunlar uyuşturucu kaçakçısıdır. Bunlar devlet ve millet düşmanıdır. HDP/PKK varsa çocuklar, gençler güvende değildir. HDP/PKK varsa milli geleceğimiz, ekonomimiz, sosyal barışımız, toplumsal huzurumuz güvenceden mahrumdur. Geldiğimiz bu aşamada teröristlerin ne yatacak bir yeri, ne kaçacak bir meskeni, ne de saklanacak emniyetli bir alanı kalmıştır.

Biden’a tepki

Teröre yardım ve yataklık yapan güçler Türk milletinin sabrını zorlamasınlar. Türkiye’nin Suriye’deki varlığını ABD’ye tehdit olarak değerlendiren ve Temsilciler Meclisine yazıya döken Biden yönetimi karar vermelidir. ABD terör örgütleriyle mi yoksa Türkiye ile mi müttefiktir. ABD Suriye’den çekiliyormuş geriye 900’e yakın asker bırakıyormuş. Bunların hepsi yalandır. Terör örgütlerinden sözde kara gücü oluşturduktan sonra niye kalacaktır. ABD’nin bayrağı altında hain planlar yapan teröristler vardır. Caniler sınırlarımızın mücabir bölgelerindedir.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “HDP eşittir PKK’dır, YPG’dir, PYD’dir. Bundan mülhem terörizmin siyasi organizasyonudur. Hiç kimse aklımızla alay etmesin. Bir yanda yandaşlarını ölüm oruçlarına mahkum eden, diğer yanda tıka basa kebap yiyen bölücü kebapçılardır” dedi.

Bölücü Kebapçılar diyerek HDP’lileri paylaşmıştı

Devlet Bahçeli geçtiğimiz hafta grup toplantısında ‘bölücü kebapçılar’ demişti. Bahçeli’nin sözleri sosyal medyada önce anlaşılmamış ve bazı kimseler tarafından kebapçılar kastediliyor şeklinde yorumlanmıştı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak “Bölücü Kebapçılar… Hanisiniz..” notuyla eski HDP milletvekillerinin bir fotoğrafını koymuştu.