Haziran 1, 2023

Rusya ‘olağan dışı bir kriz’ diyerek duyurdu! ‘Hazır olmalıyız’

Rusya Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin, “Ekonomik krizdeki belirsizliklere hazır olmalıyız” çağrısında bulundu. 

Rusya ‘olağan dışı bir kriz’ diyerek duyurdu! ‘Hazır olmalıyız’

Rusya Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaşanan ekonomik krizde belirsizliklere hazırlıklı olunması gerektiğini belirterek, “Yaşadığımız, tüm krizlerde olan özelliklere sahip olmayan olağan dışı bir kriz. Dolayısıyla daha fazla belirsizliğe ve esnekliğe hazır olmalıyız” dedi.

Rusya’nın eski maliye bakanlarından Kudrin, Rusya’da düzenlenen Moskova Finans Forumu’nda yaptığı açıklamada, küresel ekonomik gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Çok sayıda ülkede ekonomik büyümenin bu yıl salgın öncesi seviyelere ulaşacağını belirten Kudrin, “Rusya da bu ülkelere dahil. Ancak salgın krizi sona ermedi. Avrupa salgın öncesi ekonomik büyümeye 2022’de ulaşabilecek.” yorumunu yaptı.

Yaşanan ekonomik krizin olağan dışı bir yapıya sahip olduğuna işaret eden Kudrin, “Yaşadığımız, tüm krizlerdeki özelliklere sahip olmayan olağan dışı bir kriz. Dolayısıyla daha fazla belirsizliğe ve esnekliğe hazır olmalıyız. Bu son derece zorlu bir görev.” dedi.

Devlet şirketlerinin Rus ekonomisindeki yüksek payına yönelik eleştirilerde de bulunan Kudrin, “Yeni bir devlet şirketi kuruyoruz. Devlet kurumları ülkemizdeki sektörlerin tümünü kontrol ediyorlar. Şirketler yatırım yapmıyorlarsa demek ki yatırım ortamını yetersiz görüyorlar.” ifadesini kullandı.

Galatasaray, Ümit Milli Takım’da sakatlanan Barış Alper Yılmaz’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Galatasaray’dan Barış Alper Yılmaz açıklaması

Ümit Milli Futbol Takımı’nda sakatlanan Galatasaraylı futbolcu Barış Alper Yılmaz ameliyat edilecek.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, ay-yıldızlı ekibin İskoçya ile Bursa Timsah Park’ta oynadığı 2023 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme maçında sakatlanan ve sağ el ikinci metakarpal kemiğinde kırık tespit edilen Barış Alper Yılmaz’ın ameliyatının planlandığı bildirildi.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada ise, “Ümit Milli Takımımızın oyuncusu Barış Alper Yılmaz’a ve Galatasaray camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyoruz. Barış Alper Yılmaz’ın en kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.” denildi.