Haziran 9, 2023

Antalya’da nem oranı yüzde 5’e düştü

Antalya’da yüzde 10-15 arasında seyreden nem oranı yüzde 5’e düştü. Meteoroloji, yüksek sıcaklıkların çarşambaya kadar devam edeceğini belirtti.

Antalya’da nem oranı yüzde 5’e düştü

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kentte hava sıcaklığı 42, deniz suyu sıcaklığı 30 derece, nem oranı ise yüzde 5 ölçüldü.

Sıcaktan bunalanlar dünyaca ünlü Konyaaltı, Sarısu ile Lara plajlarına akın etti. Yerli ve yabancı turistler denize girerek serinlemeye çalıştı. Bazıları ise palmiye ağaçlarının altında yürüyüş yapıp, bisiklet sürmeyi tercih etti.

Park ve bahçelerde de vatandaşların gölgede oturdukları gözlendi.

“Nem oranı çok düşük seyrediyor”

Meteoroloji 4. Bölge Teknik Şube Müdürü Murat Güler, kentte sıcaklığın 5-6 derece mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğini dile getirdi.

Sıcaklığın etkisini birkaç gün sürdüreceğini anlatan Güler, “Yüksek sıcaklıklar çarşambaya kadar devam edecek. Nem oranı çok düşük seyrediyor” diye konuştu.

Güler, başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalıkları olanların mecbur kalmadıkça 10.00 ila 16.00 arasında dışarıya çıkmamalarını önerdi.

Pakdemirli yangınlara karşı uyarmıştı: Çok daha dikkatli olmamız lazım

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dün Marmaris Değirmenyanı mevkisindeki Yangın Yönetim Merkezi’nde konuşmuştu. Pakdemirli, hava sıcaklığına değinmiş, nem oranının düştüğünü, yangınlara karşı çok daha dikkatli olunması gerektiğini söylemişti.