Mayıs 30, 2023

MHP’li Kılavuz: ‘Türk Eğitim-Sen II.Maarif Kongresiyle Türk tarihine not düşmüştür’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, TBMM Genel Kurulunda MHP Genel Başkanı Türk Eğitim Sen tarafından gerçekleştirilen II. Maarif Kongresiyle ilgili konuştu.

MHP’li Kılavuz: ‘Türk Eğitim-Sen II.Maarif Kongresiyle Türk tarihine not düşmüştür’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, “Türk Eğitim-Sen II.Maarif Kongresiyle 2023’e doğru devletimize ve milletimize hizmet yolunda Türk tarihine not düşmüştür.” dedi.

​Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yapmış olduğu konuşma:

Büyük Türk milletinin geleceğini sağlam eğitim temelleri üzerinde gören Gazi Atatürk, 15-21 Temmuz 1921 tarihinde Ankara’da, Millî Mücadele’nin zorlu şartları altında eğitim neferleriyle birlikte Maarif Kongresi’ni icra etmiş, Kongre’deki konuların mihverini millîlik duygusu oluşturmuştur. Bu duygu yüz yıl sonra aynı ruh ve heyecanla TÜRK EĞİTİM-SEN tarafından tekrar yaşatılmıştır. 100’üncü yılında II. Maarif Kongresi, Türk eğitiminin ihtiyaçlarıyla küresel ve bölgesel gelişmeler dâhilinde Türk aslının gereği olan eğitimli insan hedefinin nasıl yakalanacağına dair yol haritası hazırlamayı, 2023’e doğru devletimize ve milletimize hizmet yolunda Türk tarihine not düşmeyi amaçlamıştır. Maarif ordusu olarak Başöğretmen Atatürk’ün mirasına sahip çıkan TÜRK EĞİTİM-SEN Genel Başkanımız Talip Geylan’a, şahsında kongreye değerli görüşünü sunan akademisyen, öğretmen ve eğitim çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum.