Mart 23, 2023

Başkan Geylan: İlksan bir kez daha emin ellerde

İLKSAN İlçe Temsilcisi seçimleri 19.06.2021 tarihinde yapıldı. Seçim sonuçları Türk Eğitim-Sen’in bir kez daha güven tazelediğini ortaya koydu. Takvime göre İLKSAN İl Temsilciliği Seçimleri 25.09.2021 tarihinde yapılacak ve  9. Dönem İLKSAN Temsilciler Kurulu belirlenecek.

Başkan Geylan: İlksan bir kez daha emin ellerde

İLKSAN İlçe Temsilcisi seçimleri hakkında açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, eğitim çalışanlarının çok net bir şekilde “İLKSAN Emin Ellerde”  diyerek, bir kez daha Türk Eğitim Sen’e olan güvenlerini ortaya koyduğunu kaydetti.

Eğitim çalışanlarının  hür iradeleri ve vicdanlarıyla hareket ettiğini söyleyen Geylan, Türk Eğitim-Sen’e inanan ve güvenen eğitim çalışanlarına teşekkürlerini sundu. Geylan, “Evet, bugün bir defa daha görüldü ki, eğitim çalışanları hür iradeleriyle tercih yapma imkanına sahip olduğunda, aklı selim tavır, tokat gibi birilerinin yüzünde patlıyor” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İLKSAN İlçe temsilcisi seçimleri tamamlandı.

Eğitim çalışanları çok net bir şekilde #İlksanEminEllerde diyerek bir kez daha Türk Eğitim Sen’e olan güvenlerini ortaya koydular.

Tercihleriyle, istikametimize onay veren kıymetli meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Oy veren ya da vermeyen tüm İLKSAN üyeleri emin olsun ki; arkadaşlarımız, 1996’dan beri olduğu gibi, önümüzdeki dönemde de emanetlerine sahip çıkmayı sürdürecektir. Meslektaşlarımızın alın teri olan birikimleri, yine ve yalnız onlar için hizmete dönüşmeye devam edecek. Bugün yapılan seçimle, İLKSAN’ın kaynakları ve imkanları üzerine hesap yapanların hevesleri bir kez daha kursaklarında kaldı.

Evet, bugün bir defa daha görüldü ki, eğitim çalışanları hür iradeleriyle tercih yapma imkanına sahip olduğunda, aklı selim tavır, tokat gibi birilerinin yüzünde patlıyor.

İLKSAN üyelerinin aklıyla alay edercesine “Bağımsız adayları destekliyoruz” yalanıyla ortalıkta endam edenlerin foyaları bugün seçim mahallerinde ortaya çıkmıştır.

355 sendika yöneticisini aday gösteren, esir aldıkları okul ve milli eğitim yöneticileriyle eğitim çalışanlarını baskı altına alan, kamunun tüm imkan ve gücünü babalarının malı gibi tepe tepe kullanan, sonuç almaya yönelik her türlü iftira, yalan ve tezgaha sarılan “yoksunlar” bugün boylarının ölçüsünü aldılar!

İLKSAN üyeleri, kendilerini kandırmaya çalışanlara bugün bariz şekilde dedi ki; “Gizli oy açık tasnifle yapılan bu seçimde irademize ipotek koyamayacaksınız, İLKSAN’ın karar alma sürecinde size yetki vermiyoruz.”

İşte bu kadar!

Ne yaparsanız yapın, işte bu kadarsınız!

Eğitim çalışanları, vicdanları ve hür iradeleriyle noktayı koymuştur: İLKSAN EMİN ELLERDE!

Hayırlı olsun.”