Mart 25, 2023

MHP’li Osmanağaoğlu: Zillet İttifakını oluşturan partilerin gerçek kimlikleri ifşa olmuştur

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı, İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu Tire’de konuştu. Osmanağaoğlu, ”Zillet İttifakının İzmir’imizin başına bela ettiği sorunlardan birisi de maalesef Tunç Soyer’dir. İzmir’in tüm ilçelerinde, merkezinde, CHP’li Belediyelerin yetki ve sorumluluk alanında olan her noktasında alt yapı sorunları devam etmekte, çöp sorunu çözülmemekte, ulaşım adeta kangren halini almış bir şekilde İzmirlilere kan kusturmaktadır.” dedi.

MHP’li Osmanağaoğlu: Zillet İttifakını oluşturan partilerin gerçek kimlikleri ifşa olmuştur

Takke düşmüş kel görünmüştür. Çünkü İzmir’in ciddi sorunları vardır. İzmirlinin ciddi beklentileri bulunmaktadır. Bu “lay lay lom kafa” nın bu sorunları çözmesi mümkün değildir.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı, İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu Tire’de konuştu. MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu’nun ve İlçe Başkanlarının katıldığı MHP İzmir İl Başkanlığı İstişare Toplantısı Tire’de yapıldı. Toplantıda konuşan MHP Genel Sekreter Yardımcısı, İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu “Dünya 2021 yılına ağır bunalımlar ve gerginlikler yaşayarak girmiş, ülkemiz de bu hadiselerden doğrudan veya dolaylı olarak etkilenmiştir. Ne var ki dünyanın birçok noktasına göre her zaman dikkatleri üzerine çeken jeopolitiği sebebiyle Türkiye ve Türk milleti hadiselerin her zaman odak noktasında yer almış, daha fazla hedef haline getirilmiştir. Bu noktada Türk milleti son yüzyılın önemli hamlelerini gerçekleştirmekten geri durmamış, taşıdığı büyük sorumluluğun gerekliliklerini yerine getirmiş, getirmeye devam etmektedir.” İfadelerini kullandı. Konuşmasında CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e de yüklenen Osmanağaoğlu şunları söyledi:

“Elbette en önemli gündemlerimizden birisi de İzmir’imizdir. Yönetme becerisinden uzak, ekonomik, siyasi ve ticari çıkar etrafında şekillenmiş Zillet İttifakının İzmir’imizin başına bela ettiği sorunlardan birisi de maalesef Tunç Soyer’dir. İzmir’in tüm ilçelerinde, merkezinde, CHP’li Belediyelerin yetki ve sorumluluk alanında olan her noktasında alt yapı sorunları devam etmekte, çöp sorunu çözülmemekte, ulaşım adeta kangren halini almış bir şekilde İzmirlilere kan kusturmaktadır. Seçim öncesi vaatleriyle her konuyu kolayca halledebileceğini söyleyen, vaatlerini ardı ardına sıralayan, kaynak gösterilmeden hazırlanan projelerle göz boyayan Tunç Soyer balonu artık patlamıştır. Takke düşmüş kel görünmüştür. Çünkü İzmir’in ciddi sorunları vardır. İzmirlinin ciddi beklentileri bulunmaktadır. Bu “lay lay lom kafa” nın bu sorunları çözmesi mümkün değildir. Ne var ki; CHP’li Belediyecilik anlayışının içi boş kuru gürültüden ibaret olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır.”

MHP’nin “100. Yılda 100 Maddelik Anayasa” Teklifi Umut Olmuştur

18 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 13’üncü Olağan Büyük Kurultayımızda Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin aziz milletimizin takdirine sunduğu beş stratejik hedeften birisi olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne yani Türk Tipi Başkanlık Modeline

sahip çıkmak, ilke, kural ve kurumlarıyla yaşamasını temin etmek en büyük sorumluluklarımız arasındadır. Özellikle Yeni Anayasa Hazırlanması Süreci gibi ülkemizin ve milletimizin geleceğini yakından ilgilendiren hayati meseleler de siyaset gündeminin belirleyicileri arasında olacaktır. Bu konuda Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin 4 Mayıs 2021 tarihinde açıkladığı “Cumhuriyet’in 100. Yılında 100 Maddelik Yeni Anayasa” çalışması bu açıdan çok büyük önem arz etmektedir. Meydanlarda, televizyon ekranlarında, buldukları her fırsatta Anayasa Değişikliğinden bahsedip Türk milletinin önüne hiçbir somut metin koyamayanlara inat Milliyetçi Hareket Partisi 100 Maddelik Anayasa teklifini ana hatlarıyla kamuoyu ile paylaşmıştır. Uzlaşma kültürünün hâkim olmasını ve Türk milletinin kültürel değerlerine uygun, devlet gelenekleriyle uyumlu, çağın gereklerini karşılayan Yeni Anayasa İhtiyacına cevap vermeyi milli bir vecibe olarak gören Milliyetçi Hareket Partisinin teklifi hepimizi gururlandırmış, büyük Türk milletini de umutlandırmıştır. Cumhuriyetimizin 100. Yılında Yeni bir Anayasayı büyük Türk milletine kazandırmayı tarihi, tarihi ahlaki ve milli bir sorumluluk olarak gören partimizin anayasa teklifinin Başlangıç kısmında yer alan “Allah’ın lütfu, kardeşlik ruhu ve vatan sevgisiyle varlık bulmuş biz Türk Milleti” düsturu geleceğin Lider Ülke Türkiye’sinin de şifreleri olarak karşımızda durmaktadır. Bir yanda coğrafyamızda yaşanan gelişmelerin izleyeceği seyir, dünya üzerindeki soydaşlarımızın durumu, küresel siyasetin alışılagelmiş belirleyicilerinin coğrafyamıza karşı sergileyecekleri tutum, AB’nin Türkiye’ye karşı hastalıklı yaklaşımı gibi hususlar ise gündemimizin diğer maddeleri olarak önümüzde durmaktadır. Tüm bu iç ve dış gelişmelere karşı stratejimizin ise; milli ve manevi değerlerimizden aldığımız ilham ile milli ve manevi değerlerimizin etrafında şekillenen kuşatmayı yarmak olacağı muhakkaktır. Milliyetçi Hareket Partisi gücünü aldığı Türk milletinin ferasetine, tecrübelerine ve atacağı adımların sağlamlığına sonuna kadar inanmaktadır.