Mayıs 30, 2023

Sedat Peker operasyonunda ele geçirilen silahlar sergilendi

Sedat Peker suç örgütüne yönelik operasyonlarda gözaltına alınan 52 şüphelinin emniyetteki sorguları sürüyor. Baskınlarda ele geçen silah ve mühimmat ile kılıçlar da gün yüzüne çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 9 Nisan’da kent genelinde faaliyet gösteren ve “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “nitelikli yağma”, “gasp”, “rüşvet”, “yaralama”, “tehdit” ile “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” gibi birçok suça karıştığı belirlenen şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı.

Soruşturma kapsamında, Sedat Peker’in de arasında bulunduğu haklarında gözaltı kararı verilen 63 kişinin yakalanmasına yönelik, İstanbul merkezli Ankara, Hatay, Trabzon ve Kocaeli’de 121 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

İnsansız hava araçlarıyla keşif yapılan ve özel harekat ekiplerinin de destek verdiği operasyonda 52 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda silah, mermi ve çelik yelek ele geçirildi.

Elde edilen yeni deliller neticesinde Sakarya ve Konya’da da bazı adreslere operasyonların düzenlendiği öğrenildi. Ayrıca, Sedat Peker’in yurt dışında bulunduğu ifade edildi.

Operasyonda ele geçirilen silahlar sergilendi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla organize suç örgütüne yönelik operasyonda ele geçirilen silah ve suç aletleri, basın mensuplarına gösterildi.

Sergide, 4’ü kurusıkı olmak üzere 20 tabanca, 9 şarjör, 3 av tüfeği, kılıç ve bıçaklardan oluşan delici ve kesici 54 alet, 2 balistik yelek, çeşitli çapta bin 270 mermi, 332 kartuş, 8 polis telsizi ve bir adet uzun namlulu silah dürbünü ile birlikte çok sayıda çek-senet yer aldı.