Haziran 2, 2023

Bahçeli: Bildiri bal gibi darbe çağrısıdır

??????????????????????????????????????????????????????????

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, emekli amirallerin bildirisiyle ilgili, “Bu çağrı bal gibi darbe çağrısıdır. Bu bildiri demokrasiyi hedef alan torpidodur. Bu bildiri hukuk gaspı milli iradeye doğrultulmuş silahtır.” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar:

“Montrö bizim kırmızı çizgimiz”

“Montrö Boğazlar Sözleşmesi Lozan Antlaşması’nın tamamlayıcı bir halkası, ayrılmaz bir parçasıdır. Aynı zamanda bizim kırmızı çizgimiz, Karadeniz’in barış ve istikrar güvencesidir.”

“Türk demokrasi tarihinin kara bir lekesi”

“Vehimlerinin ve gizli emellerinin esiri olan 104 emekli amiral Türk demokrasi tarihinin kara bir lekesidir. Bu lekeyi temizlemek demokrasinin, hukukun ve milli iradenin tarihe karşı namus, şühedaya da vefa borcudur. Mutlaka yaptıklarının bedelini ödemeliler.”

“Bal gibi darbe çağrısı”

“Bu çağrı bal gibi darbe çağrısıdır. Bu bildiri demokrasiyi hedef alan torpidodur. Bu bildiri hukuk gaspı milli iradeye doğrultulmuş silahtır.”

“Rütbeleri sökülmelidir”

“Şimdi bu bildiriye imza atanların hesap verme vakti gelmiştir. İbreti alem için, 104 emekli amiralin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları ellerinden alınmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Bildiriyle ilgili adli ve idari soruşturma derinleştirilerek tekemmül ettirilmelidir”

“4 Nisan bildirisinin görünmeyen imzası Kılıçdaroğlu’na aittir”

“CHP yönetimi bir kere daha demokrasiyle ters düşmüştür. Bir kez daha darbe hasreti çeken çapulcularla birleşmiştir. 4 Nisan bildirisinin görünmeyen imzası Kılıçdaroğlu’na aittir.”

“Cumhur İttifakı olarak bunlarla sonuna kadar mücadele edeceğiz.”