Mart 25, 2023

MHP’li Akçay: CHP’li Özel’deki Türk düşmanlığı bizleri şaşırtmamıştır

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, ”CHP’li Özel, İmralı Canisi PKK terör örgütüne meşruiyet kazandırmak için Toplumsal Mutabakat Kanun Teklifi verilmesini istiyor.

14 Aralık 2015 tarihinde 68 Maddelik kanun teklifi vererek İmralı Canisi ve PKK terör örgütünün taleplerini TBMM’ye taşıyor. Kanun ve TBMM İçtüzük Değişiklik Teklifi olarak veren terör destekçisi CHP’li Özel’deki Türk düşmanlığı bizleri şaşırtmamıştır.” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, resmi Twitter hesabı üzerinden CHP’li Özgür Özel’e tepki gösterdi. Akçay, ” CHP’li Özel, 8 Aralık 2015 tarihinde “Toplumsal Mutabakat ve Ortak Akıl Heyeti Komisyonu” kurulması için TBMM İçtüzük Değişiklik Teklifi veriyor, 14 Aralık 2015 tarihinde 68 Maddelik kanun teklifi vererek İmralı Canisi ve PKK terör örgütünün taleplerini TBMM’ye taşıyor. İmralı Canisi Öcalan’ın talepleri doğrultusunda Kanun ve TBMM İçtüzük Değişiklik Teklifi olarak veren terör destekçisi CHP’li Özel’deki Türk düşmanlığı bizleri şaşırtmamıştır.” ifadelerini kullandı.

 MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’ın açıklamaları şu şekilde;

Terör destekçisi ve Türk düşmanı CHP’li Özgür Özel, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini “Türk Tipi Başkanlık Modeli” olarak nitelendirmesinden rahatsız olmuş.

İmralı Canisi, açılım sürecine hukuki bir zemin kazandırılması için TBMM’de Hakikat ve Yüzleşme Komisyonu kurulmasını istiyor. CHP’li Özel, 8 Aralık 2015 tarihinde “Toplumsal Mutabakat ve Ortak Akıl Heyeti Komisyonu” kurulması için TBMM İçtüzük Değişiklik Teklifi veriyor.

İmralı Canisi pkk terör örgütüne meşruiyet kazandırmak için Toplumsal Mutabakat Kanun Teklifi verilmesini istiyor. CHP’li Özel 14 Aralık 2015 tarihinde 68 Maddelik kanun teklifi vererek İmralı Canisi ve pkk terör örgütünün taleplerini TBMM’ye taşıyor.

İmralı Canisi Öcalan’ın talepleri doğrultusunda Kanun ve TBMM İçtüzük Değişiklik Teklifi olarak veren terör destekçisi CHP’li Özel’deki Türk düşmanlığı bizleri şaşırtmamıştır.

Türk kelimesine alerjisi olduğu anlaşılan CHP’li Özel, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini “Türk Tipi Başkanlık Modeli” olarak nitelendirmesiyle ilgili olarak “Türklüğü alenen aşağılama ve hakaret suçundan suç duyurusunda bulunurum” demiş.

5237 Sayılı Türk Ceza Kanununun 301’inci maddesine göre Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılayanlara altı aydan iki yıla kadar hapis cezası verilmektedir.

CHP’li Özel’deki Türk düşmanlığı o boyutlara ulaşmıştır ki, 14 Aralık 2015 tarihinde verdiği 68 maddelik Kanun Teklifinin 38 inci maddesiyle Türklüğe hakareti düzenleyen Türk Ceza Kanununun 301’inci maddesinin kaldırılmasını teklif etmiştir.

Hem 301’inci maddeyi kaldırmayı teklif ederek Türklüğe hakaretin yolunu açmak isteyeceksin hem de utanmadan kaldırmaya çalıştığın 301’inci madde ile ilgili suç duyurusunda bulunmaktan söz edeceksin. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.