Şubat 1, 2023

Gara’daki HDP’li vekili ifşa eden teröristin ifadesi ortaya çıktı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir programda Gara’ya giden HDP’li vekilin Dirayet Dilan Taşdemir olduğunu açıklamıştı. HDP’li Taşdemir bu iddiayı kabul etmezken, bu bilgileri veren teröristin ortaya çıktı.

Gara’daki HDP’li vekili ifşa eden teröristin ortaya ortaya çıktı
Gara’da PKK tarafından şehit edilen 13 vatandaşımızla ilgili olarak Meclis’te bilgilendirme yapan Soylu, bir HDP’li vekilin Gara’ya gittiğini söyledi. Soylu, bunu teslim olan bir teröristin anlattığını söylüyorken, o teröristin ortaya çıktı.

Teröristin ifadesi ortaya çıktı
Teröristin Gara bölgesinde Dirayet Dilan Taşdemir’in kendisinin bulunduğu yerde araca bindiğini, sivil kıyafetli, sırt çantalı ve yanında poşetler anlattığı öğrenildi. Ayrıca teröristin, Taşdemir’in örgütünün Mahmur kampında içinde olduğunu ve araç değiştirerek oradan ayrıldığını söylediği de kaydedildi.

“Siviletliydi, elinde poşetler vardı”
diyerek araçtan indi. Bu şahsı başka bir araç aldı “

Taşdemir, Soylu’nun iddiasını reddetmişti
Soylu’nun ismini açıklamasından sonra medya hesabından paylaşımda bulunan HDP’li Dirayet Dilan Taşdemir, “Bu ülkenin İçişleri Bakanı bir anlatımlarına dayanarak anlatımlarına dayanarak anlatımlarına dayanarak bunun kocaman bir yalan ve iftiraolduğunu göstereceğiz” demişti .

Soruşturuluyor
Bu arada Ankara Cumhuriyet başsavcılığı, HDP Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir Hakkında bu bilgiler doğrultusunda soruşturma yürütüyor. Başsavcılık Taşdemir’in örgütü PKK ile ilişkisi ve Gara’da bulunmasıyla ilgili araştırma yapıyor.

 

Kaynak: TÜRKİYE HABER GRUBU